+420 774 404 897
info@preklady-textu.cz
Logo Překlady text

Studium v zahraničí

Zajistíme vám potřebné razítka na diplomu a dokumentech
Jak dlouho překlad trvá
Ušetřete si čas, nervy 
a námahu
Nemusíte stát dlouhé fronty na úřadech a přizpůsobovat se otvírací době každého úřadu.
Korektura textu
Pomůžeme vám a vše
vyřídíme za vás
Poradíme vám jak správně dokumenty připravit a následně vše za vás vyřídíme. 
Profesionálové v oboru překladu
Máme dlouholetou zkušenost a víme jak na to
Legalizaci dokumentů do zahraničí provádíme od roku 1995 a máme s tím bohaté zkušenosti.

Studium v zahraničí - legalizace dokumentů (Apostila a superlegalizace)

Studium v zahraničí je velký životní krok a aby přesun do nové školy proběhl bez komplikací, je důležité mít v pořádku veškeré dokumenty. S jejich vyšším ověřením, tedy apostilou nebo superlegalizací vám můžeme pomoci a ušetřit vám tak čas i starosti.

Chci studovat v zahraničí – jaké dokumenty budu potřebovat?

To, jaké listiny a v jaké podobě budete potřebovat, neurčuje pouze škola, ale samozřejmě je nutné se řídit i pravidly dané země. Nicméně pro studium v zahraničí si budete muset připravit a legalizovat následující listiny:
- doklad o ukončeném vzdělání – diplom nebo vysvědčení,
- dodatek k vysokoškolskému diplomu,
- výpis z rejstříku trestů – vyžadují některé země. 
informace
Pokud si potřebujete nechat vystavit dokument na úřadě v ČR (Výpis z obchodního rejstříku nebo podobné) a jste v zahraničí nebo nemáte možnost zajistit si dokument sami, stačí nám zaslat plnou moc s ověřeným podpisem bud' u notáře v ČR nebo na Velvyslanectví ČR v zahraničí a my vše zařídíme za vás (pro vystavení výpisu z obchodního rejstříku není vyžádaná plná moc). Vzor plné moci vám rádi na požádání zašleme.
Zajistíme vám apostilu

Potřebuji apostilu nebo superlegalizaci diplomu

Ať už chcete ověřit vysokoškolský diplom, středoškolské vysvědčení, či jiný typ dokladu o ukončeném vzdělání, je třeba nám tuto listinu dodat v originále. My zajistíme notářskou kopii a originál vám vrátíme. Následně již může být zahájen proces vyššího ověření dokumentů a to buď apostilou nebo superlegalizací, podle požadavků státu, kde se chystáte studovat.

Dodatek k vysokoškolskému diplomu je většinou v českém i anglickém jazyce, mnohdy tedy stačí pouze superlegalizace nebo apostila tohoto dokumentu a není třeba mít vyhotoven i soudní překlad, záleží ale na požadavcích konkrétní země. V každém případě od vás budeme pro vyřízení vyššího ověření potřebovat originál dodatku, ze kterého vyhotovíme notářskou kopii, abychom vám originál mohli vrátit.
Poptat vyřízení dokumentů

Musím si opatřit výpis z rejstříku trestů?

Vedle diplomů vyžadují některé státy i výpis z rejstříku trestů. Zde je nutné upozornit na to, že vám nebude stačit výpis vydaný na Czech Pointu – ty jsou pouze pro využití v České republice. Pro výpis z rejstříku trestů, který bude možné legalizovat, vás nemine návštěva rejstříkového soudu. Výpis zde vyhotoví na počkání a správní poplatek je 100 Kč. Výpis z rejstříku trestů vám můžeme na základě plné moci vyřídit.
zašleme Vám dokumenty poštou

Nejste z Prahy nebo potřebujete vycestovat? Nevadí!

Vaše dokumenty nám můžete zaslat poštou na naší adresu v Praze a stejně tak vám je pošleme zpět na vámi určenou adresu. Spolupracujeme a máme výhodně nasmlouvané ceny s kurýrní společností DHL Express a dokumenty vám můžeme zaslat kamkoliv ve světě.
Pošta

Poptávka - vyřízení dokumentů za účelem studiu zahraničí

Zajímá vás jakákoliv informace nebo cena apostily nebo superlegalizace? Zašlete nám zprávu a odpovíme vám do dvou hodin.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram