+420 774 404 897
info@preklady-textu.cz
Logo Překlady text

Práce v zahraničí

Zajistíme Vám potřebné razítka na dokumentech
Jak dlouho překlad trvá
Ušetřete si čas, nervy 
a námahu
Nemusíte stát dlouhé fronty na úřadech a přizpůsobovat se otvírací době každého úřadu.
Korektura textu
Pomůžeme vám a vše
vyřídíme za vás
Poradíme vám jak správně dokumenty připravit a následně vše za vás vyřídíme. 
Profesionálové v oboru překladu
Máme dlouholetou zkušenost a víme jak na to
Překladům a legalizaci dokumentů do zahraničí provádíme od roku 1995 a máme s tím bohaté zkušenosti.

Práce v zahraničí - soudní překlad a legalizace dokumentů

Čeká vás nová životní etapa spojená se zaměstnáním v zahraničí? Nástup do nové práce se určitě neobejde bez papírovaní. Řadu dokumentů si budete muset vyřídit ještě před odjezdem z vlasti – především půjde o legalizaci dokumentů, které budete v zahraničí potřebovat. Dokumenty budete muset mít soudně přeložené do úřadního jazyka země, ve které se chystáte pracovat.

Budu potřebovat superlegalizaci nebo apostilu?

To, jaký typ ověření budete potřebovat, závisí na zemi, kam za prací odcestujete. Státy mají různé podmínky pro to, jak mají být dokumenty z České republiky ověřeny, aby byly i v této zemi považovány za platné. Apostila se provádí při legalizaci pro státy, které podepsaly tzv. Úmluvu o apostile, pro ostatní země je pak nutná superlegalizace. Více o apostile a superlegalizaci se dočtete zde.

Jaké dokumenty si budu muset přeložit a ověřit?

Před nástupem do zaměstnání vám pravděpodobně sám zaměstnavatel řekne, jaké dokumenty od vás bude potřebovat a je třeba počítat s tím, že tyto dokumenty bude nutné ověřit, a to buď apostilou nebo superlegalizací podle toho, v jakém státě budete budovat svoji pracovní kariéru.
Určitě se ale neobejdete bez těchto listin:
- rodný list s vyšším ověřením
- středoškolské vysvědčení nebo vysokoškolský diplom, výuční list
- výpis z rejstříku trestů
Zajistíme vám apostilu

Kde potřebné dokumenty seženu?

Pro rodný list se budete muset vydat na příslušnou matriku, kde vám duplikát rodného listu vystaví. Následně je třeba vyšší ověření těchto dokumentů, které provádí krajský úřad, či magistrát. Toto vyšší ověření vám úřad vyhotoví na počkání a zaplatíte správní poplatek 100 Kč. Ze středoškolského vysvědčení, výučního listu či vysokoškolského diplomu se vyhotovuje notářsky ověřená kopie a výpis z rejstříku trestů bude pro legalizaci nutné vyřídit na rejstříkovém soudě nebo přímo u notáře (výpis z Czech Pointu stačit nebude – ten lze použít pouze v rámci ČR). Na rejstříkovém soudě nebo u notáře výpis získáte na počkání za správní poplatek 100 Kč a na základě plné moci vám ho můžeme zařídit i my.
Poptat vyřízení dokumentů
informace
Pokud si potřebujete nechat vystavit dokument na úřadě v ČR (Výpis z obchodního rejstříku nebo podobné) a jste v zahraničí nebo nemáte možnost zajistit si dokument sami, stačí nám zaslat plnou moc s ověřeným podpisem bud' u notáře v ČR nebo na Velvyslanectví ČR v zahraničí a my vše zařídíme za vás (pro vystavení výpisu z obchodního rejstříku není vyžádaná plná moc). Vzor plné moci vám rádi na požádání zašleme.

Apostila a superlegalizace pro práci v zahraničí

Pokud již máte všechny dokumenty pohromadě, může začít proces legalizace. Jak již bylo zmíněno, záleží v jaké zemi budete listiny potřebovat. Ověřují se buď apostilou nebo superlegalizací. My vám vyšší ověření můžeme vyřídit a díky našim mnohaletým zkušenostem se můžete spolehnout na to, že všechny dokumenty budete mít v pořádku. Někdy se může stát, že pro vyřízení bude nutná plná moc – v tom případě vám dáme včas vědět a zašleme i vzor plné moci.
Poptat
zašleme Vám dokumenty poštou

Nejste z Prahy nebo potřebujete vycestovat? Nevadí!

Vaše dokumenty nám můžete zaslat poštou na naší adresu v Praze a stejně tak vám je pošleme zpět na vámi určenou adresu. Spolupracujeme a máme výhodně nasmlouvané ceny s kurýrní společností DHL Express a dokumenty vám můžeme zaslat kamkoliv ve světě.
Pošta

Poptávka - vyřízení dokumentů za účelem práce v zahraničí

Zajímá vás jakákoliv informace nebo cena překladu, apostily nebo superlegalizace? Zašlete nám zprávu a odpovíme vám do dvou hodin.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram