+420 774 404 897
info@preklady-textu.cz
Logo Překlady text

Apostila & Superlegalizace

Nechte to na nás, postaráme se o vaše dokumenty

Chci apostilu

Pomůžeme vám opatřit vaše dokumenty apostilou.
Více informací

Chci superlegalizaci

Pomůžeme vám zajistit superlegalizaci vašich dokumentů.
Více informací

Nevím, chci více informací

Přečtěte si více o legalizaci dokumentů.
Více informací

Vyšší ověření listin do zahraničí - apostila a superlegalizace

K potvrzení pravosti dokumentu slouží tzv. vyšší ověření listin, čímž je právě apostila (apostille) a nebo superlegalizace. Během tohoto procesu se ověřuje razítko úřadu, který dokument vydal a podpis úředníka na dokumentu. Proces ověřování se u jednotlivých států liší – země mají odlišné požadavky na překlad nebo typu ověření daného dokumentu.

Díky našim zkušenostem s vyřizováním dokumentů do řady zemí, mezi nimiž nechybí například Egypt, Čína, Tunisko, Maroko, Argentina, Singapur, Saúdská Arábie či Spojené arabské emiráty, za vás dokážeme vše zařídit a vy tak dostanete hotový, přeložený a apostilovaný nebo superlegalizovaný dokument, který můžete bez obav předložit v zahraničí. Navíc se můžete s námi spolehnout i na to, že veškeré podklady budou připraveny správně a nestane se, že se kvůli chybě či nedostatku bude muset celý proces ověřování opakovat.

POHODLÍ

Ušetřete si čas, dlouhé čekání ve frontách, nervy a námahu.

POMOC

Připravíme s vámi dokumenty a vše vyřídíme za vás. 

PROFESIONALITA

Máme dlouholetou zkušenost
a víme, jak na to.

Jak se liší apostila a superlegalizace?

Apostila

Poptat apostilu

Superlegalizace

Superlegalizace je druhým typem vyššího ověření úředních listin. Při superlegalizaci české úřady ověřují pravost podpisů a razítek na dokumentu a následně je potvrdí samotné zastupitelství (velvyslanectví) země, do které jsou dokumenty určeny. 
V některých případech jejich ověřený soudní překlad musí být také superlegalizován.
Až poté považuje daná cizí země dokumenty za legitimní. 

Superlegalizované dokumenty budete potřebovat v zemích, které nejsou součástí Haagské úmluvy o apostile, což je například Egypt, Spojené arabské emiráty, Thajsko či velká část Afriky.
Poptat superlegalizaci

Jak apostila a superlegalizace probíhá?

Předně je třeba mít připravené příslušné dokumenty.
K superlegalizaci jsou předkládány vždy originály listin, výjimkou jsou diplomy a vysvědčení, ty se můžou superlegalizovat na notářsky ověřené kopii. Apostila se může provádět jak na originální listině, tak i na její notářsky ověřené kopii, což záleží na druhé straně, která bude dokument přijímat. Každý typ dokumentu má odlišné podmínky a postup pro jeho apostilizaci nebo superlegalizaci. Proces vyššího ověřování listin se vždy skládá ze 3 kroků:


1. apostila nebo superlegalizace originálního dokumentu,
2. soudní překlad apostilovaného nebo superlegalizovaného dokumentu (v případě potřeby),
3. apostila nebo superlegalizace soudního překladu (v případě potřeby).


Během ověřování je třeba navštívit několik úřadů (záleží na typu dokumentu a zda se apostiluje nebo superlegalizuje i soudní překlad), ale celkový počet úřadů se může vyšplhat až na sedm. To, jaké úřady bude pro získání ověření potřeba navštívit, záleží nejen na tom, v jaké zemi potřebujete listinu použít, ale i na typu legalizovaného dokumentu.

U apostily je originál dokumentu nebo jeho notářsky ověřená kopie nejprve opatřen apostilní doložkou a poté je proveden soudní překlad. Při superlegalizaci je počáteční postup obdobný – listina je nejprve ověřena na tuzemských úřadech a poté je vyhotoven její soudní překlad. Následně ale musí být tento překlad ověřen na zastupitelském úřadu země, pro kterou listiny ověřujeme. Apostilu i superlegalizaci nemusí nutně vyřizovat vlastník dokumentů, a tak za vás vše můžeme vyřešit a vy ušetříte čas a budete mít jistotu, že vše je vyřízeno tak, jak má být. Některá velvyslanectví jako například velvyslanectví Čínské lidové republiky vyžadují pro jednání v zastoupení ověřenou plnou moc – v takovém případě vás o tomto budeme včas informovat a také vám zašleme vzor plné moci.
informace
Pokud si potřebujete nechat vystavit dokument na úřadě v ČR (výpis z rejstříku trestů, matriční dokument nebo jakékoliv potvrzení či výpis) a jste v zahraničí nebo nemáte možnost zajistit si dokument sami, stačí nám zaslat plnou moc s ověřeným podpisem buď od notáře v ČR nebo na velvyslanectví ČR v zahraničí a my vše zařídíme za vás. Vzor plné moci vám rádi na požádání zašleme.
Poptat apostilu nebo superlegalizaci

Naši klienti nejčastěji řeší následující situace:

Svatba v zahraničí
Svatba v zahraničí, svatba s cizincem
Více informací
Export zboží do zahraničí
Export zboží do zahraničí
Více informací
Studium v zahraničí
Studium v zahraničí
Více informací
Plná moc do zahraničí
Plná moc určená osobě v zahraničí
Více informací
Práce v zahraničí
Práce v zahraničí
Více informací
Samozřejmě vám rádi pomůžeme i s dalšími situacemi a poradíme vám, jaké dokumenty si k vyššímu ověření připravit.

zašleme Vám dokumenty poštou

Nejste z Prahy nebo potřebujete vycestovat? Nevadí!

Své dokumenty nám můžete zaslat poštou na naší adresu v Praze a stejně tak vám je pošleme zpět na vámi určenou adresu. Spolupracujeme a máme výhodně nasmlouvané ceny s kurýrní společností DHL Express a dokumenty vám můžeme zaslat kamkoliv ve světě.
Pošta
Překlad textu

Potřebuji legalizovat dokumenty, které byly vydané v zahraničí

Pokud se dostanete do opačné situace a budete potřebovat apostilu nebo superlegalizaci k dokumentům, které byly vydány v zahraničí, budete muset ověřování listin uskutečnit v zemi, kde byly dokumenty vydány. 
U některých zemí vám můžeme postilu zajistit, jako například na dokumentech, které byly vydané ve Velké Británii nebo v Kanadě.
Poptat apostilu nebo superlegalizaci

Chci apostilu nebo superlegalizaci – jaký je postup?

Pokud chcete využít naše služby a pomoct s vyřízením apostily a superlegalizace, ozvěte se nám. Zašleme vám podrobné informace o procesu, potřebných dokumentech a detailní kalkulaci. Své dokumenty nám můžete zaslat poštou na naši adresu nebo je můžete doručit osobně do naší kanceláře. Až budou dokumenty hotové, zašleme je vám poštou nebo kurýrem v ČR nebo do zahraničí, nebo si je můžete vyzvednout u nás v kanceláři.

Kolik za vyšší ověření dokumentů zaplatím?

Částka, kterou za apostilu nebo superlegalizaci zaplatíte se odvíjí od toho, jaké množství a jaký typ listin potřebujete ověřit a v jaké zemi je budete chtít použít. Z těchto informací následně plyne, kolik úřadů bude nutné navštívit a jaké správní poplatky si jednotlivé instituce účtují. Pokud chcete znát cenu legalizace svých listin, napište nám, rádi vám připravíme cenovou nabídku.

Poptávka legalizace dokumentu do zahraničí

Zajímá vás jakákoliv informace nebo cena apostily/superlegalizace? Zašlete nám zprávu, odpovíme do dvou hodin.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram