+420 774 404 897
info@preklady-textu.cz
Logo Překlady text

Apostila

Ověření listin pro použití v zahraničí
Jak dlouho překlad trvá
Ušetřete si čas, nervy 
a námahu
Nemusíte stát dlouhé fronty na úřadech a přizpůsobovat se otvírací době každého úřadu.
Korektura textu
Pomůžeme vám 
a vše vyřídíme za vás
Poradíme vám, jak správně dokumenty připravit, a následně za vás i vše vyřídíme.
Profesionálové v oboru překladu
Máme dlouholetou zkušenost a víme, jak na to
Legalizaci dokumentů do zahraničí provádíme od roku 1995 a máme s tím bohaté zkušenosti.

Vyšší ověření listin do zahraničí - apostila

Zavede-li vás vaše životní nebo pracovní cesta do zahraničí, pak ji zahájíte na českých úřadech. Tam si totiž opatříte apostilu pro důležité dokumenty, které budete v zahraničí potřebovat.

Co je to apostila?

Apostila je vyšší ověření listiny, které dokládá její pravost. Vyšší ověřování (apostila) je proces, při kterém se zjišťuje, zda jsou úřední razítko a podpis na dokumentu pravé a zda osoba, která listinu vydala, má vůbec oprávnění takovou listinu vydávat. Ověřování listiny provádí několik úřadů tak, že vyšší úřad potvrzuje pravost razítka a podpisu úřadu nižšího. Legalizace je potřeba například při svatbě v zahraničí, zplnomocnění jiné osoby či pokud se do ciziny vydáváte za studiem nebo prací.

Aby bylo možné úřední dokumenty v zahraničí používat, je nutné mít právě toto vyšší ověření. Jedním ze způsobů vyššího ověření je apostila, druhým a složitějším je superlegalizace.
Zajistíme vám apostilu

Jaké státy uznávají apostilu?

Apostila jako jednodušší způsob legalizace listin je uznávána státy, které podepsaly Úmluvu o apostile, tzv. Haagskou úmluvu. Vedle států Evropské unie vám apostila stačí i do dalších evropských zemí jako je Norsko, Velká Británie, Švýcarsko, Ukrajina či Island. Ověření apostilou akceptují i další země včetně USA, Turecka, Indie, Austrálie nebo Mexika.

Kompletní a aktuální seznam zemí, které jsou součástí Haagské úmluvy, naleznete zde.
Poptat apostilu

Jak získat apostilu?

Ověření listin a následnou apostilu vždy provádí úřady země, ze které dané listiny pocházejí. Ověřovací proces u apostily končí na úrovni ministerstva nebo notářské komory. Originál dokumentu je opatřen apostilní doložkou a následně je proveden jeho soudní překlad do požadovaného jazyka. V praxi to znamená, že je třeba navštívit hned několik úřadů a strávit tam spoustu času.

Díky tomu, že vyšší ověřování dokumentů nemusí zařizovat vlastník dokumentů, můžeme vše vyřešit za vás. Máme bohaté zkušenosti s ověřováním listin pro celou řadu států. Vy si tak můžete být jisti, že na úřadě budou mít vše potřebné pro úspěšnou legalizaci dokumentů a vše proběhne tak, jak má.
informace
Pokud si potřebujete nechat vystavit dokument na úřadě v ČR (výpis z rejstříku trestů, matriční dokument nebo jakékoliv potvrzení či výpis) a jste v zahraničí nebo nemáte možnost zajistit si dokument sami, stačí nám zaslat plnou moc s ověřeným podpisem buď od notáře v ČR nebo na velvyslanectví ČR v zahraničí a my vše zařídíme za vás. Vzor plné moci vám rádi na požádání zašleme.
Zajistíme vám superlegalizaci

Jste v zahraničí a potřebujete na českých úřadech získat apostilu? Pomůžeme vám!

Pokud se nacházíte v zahraničí a potřebujete zajistit apostilu na českých dokumentech v ČR, rádi vám s tím pomůžeme a vše za vás zajistíme.
Více o apostile ze zahraničí

Naši klienti nejčastěji řeší následující situace:

Svatba v zahraničí
Svatba v zahraničí, svatba s cizincem
Více informací
Export zboží do zahraničí
Export zboží do zahraničí
Více informací
Studium v zahraničí
Studium v zahraničí
Více informací
Plná moc do zahraničí
Plná moc určená osobě v zahraničí
Více informací
Práce v zahraničí
Práce v zahraničí
Více informací
Samozřejmě vám rádi pomůžeme i s dalšími situacemi a poradíme vám, jaké dokumenty si k vyššímu ověření připravit.

Kolik stojí apostila?

Cena za apostilu se odvíjí od toho, jaké dokumenty je třeba legalizovat a pro jaký stát se ověření provádí. Na úřadech je nutné počítat se správními poplatky. V našem ceníku naleznete ceny za zajištění apostily, nebo nám napište a my pro vás připravíme kalkulaci.
zašleme Vám dokumenty poštou

Nejste z Prahy nebo potřebujete vycestovat? Nevadí!

Své dokumenty nám můžete zaslat poštou na naší adresu v Praze a stejně tak Vám je pošleme zpět na vámi určenou adresu. Spolupracujeme a máme výhodně nasmlouvané ceny s kurýrní společností DHL Express a dokumenty vám můžeme zaslat kamkoliv ve světě.
Pošta

Poptávka - Apostila

Zajímá vás jakákoliv informace nebo cena apostily? Zašlete nám zprávu, odpovíme do dvou hodin.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram