+420 774 404 897
info@preklady-textu.cz
Logo Překlady text

Běžný překlad

překlad obecných textů

Běžný překlad obecných texů

Všeobecný překlad je vhodný pro velmi širokou škálu textů, kde nejsou odborné termíny jako například právní nebo farmaceutické. Může se jednat například o:

emailová komunikace

jednoduché prospekty

osobní korespondence

interní komunikace ve společnosti

různá oznámení

jednoduchá plná moc k zastoupení

Poptat překlad
Překlad textu

Do jakých jazyků si text mohu nechat přeložit?

Texty a dokumenty překládáme do více než šedesáti jazyků, mezi nimiž nechybí angličtina, němčina, ruština, francouzština, italština, či španělština. Vedle těchto často žádaných provádíme překlady také do dalších evropských jazyků jako je portugalština, řečtina, norština, švédština, ukrajinština nebo bulharština. Dále nabízíme překlady do jazyků, které se ve světě prosazují čím dál častěji, k nimž nepochybně patří čínština a arabština.
Jak dlouho překlad trvá

Jak dlouho běžný překlad trvá?

To, jak dlouho bude všeobecný překlad textu trvat, velmi ovlivňuje nejen délka, ale i povaha textu a jazyk, do kterého je překlad prováděn. Vždy zaručujeme krátké dodací lhůty. Konkrétně u překladů z/do běžných evropských jazyků v rozsahu 7 normostran je standardní doba vyhotovení dva až tři pracovní dny. Čas na vyhotovení objemnějších překladů je přirozeně delší a informace k době překladu vám ke konkrétnímu dokumentu rádi sdělíme.
V případě, že na překlad skutečně pospícháte, je možné využít expresního překladu do 24 hodin - doba expresního překladu se ovšem může změnit v závislosti na rozsahu a typu textu.
Standardní termíny:
1-7 normostran
2-3 pracovní dny
8-12 normostran
3-5 pracovních dní
13 a více normostran
Dle dohody
Termíny se můžou změnit v závislosti na jazykové kombinaci, odborné náročnosti textu, formát textu atd.
1 normostrana = 1800 znaků včetně mezer.

Chci běžný překlad textu – jaký je postup?

Stačí nám zaslat dokument k překladu. Pro přesnější představu o tom, jak dlouho bude všeobecný překlad trvat a kolik za něj zaplatíte, využijte náš poptávkový formulář. Na základě poptávky vám zdarma vyhotovíme předběžnou kalkulaci a dostanete také informace o tom, jak dlouho bude překlad trvat. Odpověď na vaši poptávku vám dorazí zpravidla v ten samý den, případně následující pracovní den. Po oboustranném odsouhlasení nabídky dokument dostane konkrétní překladatel, který má zkušenosti s požadovaným typem textu. Vy následně dostanete čistě přeložený text. Hotový překlad si můžete vyzvednout přímo u nás v kanceláři, ale samozřejmě vám ho můžeme zaslat jak elektronicky, tak poštou, anebo je možné využít i přepravní společnost.
Poptat překlad

Cena běžného překladu

Cena klasického překladu se odvíjí nejen od délky textu, ale i od jazyka, do/z kterého je text překládán. Délka textu se počítá na tzv. normostrany, což je 1800 znaků, a to včetně mezer. Minimální délka textu pro překlad je půl normostrany, tedy 900 znaků. Platby za překlad je možné realizovat v CZK, u zahraniční klientely ale akceptujeme i úhradu v EUR. Vedle soukromých osob často spolupracujeme s řadou firem a korporací. Pro tyto zákazníky, s nimiž jde mnohdy o dlouhodobou spolupráci, máme připraveny speciální nabídky.

Doplňkové služby k překladům

Korektura textu
Odborná korektura textu druhým překladatelem
Více informací
Grafická úprava
Grafická úprava propagačních materiálů
Více informací
apostila
Apostila a superlegalizace dokumentů
Více informací
Notářská kopie
Notářsky ověřená kopie dokument
Více informací
Ověření podpisu u notáře
Ověření vašeho podpisu na listině u notáře
Více informací

Poptávka na překlad textu

Zajímá Vás jakákoliv informace nebo cena překladu? Zašlete nám zprávu a odpovíme Vám do dvou hodin.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram