+420 774 404 897
info@preklady-textu.cz
Logo Překlady text

Svatba v Maroku

Zajistíme vám překlady a apostilu pro sňatek v Maroku
Jak dlouho překlad trvá
Ušetřete si čas, nervy 
a námahu
Korektura textu
Pomůžeme vám a vše
vyřídíme za vás
Profesionálové v oboru překladu
Máme dlouholetou zkušenost a víme jak na to

Apostila a překlad dokumentů pro sňatek v Maroku

Pokud plánujete sňatek v Maroku, budete si potřebovat nechat vystavit několik dokumentů a zajistit kompletní proces ověření a apostilu včetně soudních překladů do arabského jazyka.

Obraťte se na nás, poradíme vám a pomůžeme vše správně naplánovat a zajistíme kompletní proces včetně apostily a soudních překladů do arabského jazyka.
Moroco flag
Poptat vyřízení dokumentů

Pro svatbu v Maroku budete potřebovat tyto dokumenty:

Dokument

Vysvědčení o právní způsobilosti

Vysvědčení o právní způsobilosti vám vydává matrika podle vašeho trvalého bydliště. 
Některé matriky nevydávají tento dokument na počkání, proto doporučujeme si o tento dokument požádat s předstihem.
Dokument

Rodný list

Rodný list vám vydá vaše matrika podle místa narození.
Rodný list musí být ve formátu A4, nikoliv stará knížka. V případě starého rodného listu vám dle potřeby matrika vydá duplikát v novém formátu A4.
Dokument

Rozsudek o rozvodu (pokud existuje)

Rozsudek o rozvodu musí být vydaný soudem (nikoliv advokátem) a musí obsahovat razítko o nabytí právní moci.  
Dokument

Výpis z rejstříku trestu

Výpis musí být vydaný buď rejstříkovým soudem, nebo přímo notářem (informujte prosím notáře o tom, že dokument půjde do zahraničí). Dokumenty, které jsou vystavené na České poště, nejsou určené pro použití v zahraničí a nelze na nich zajistit apostila. 
Dokument

Potvrzení o zaměstnání a příjmů

Maroku požaduje potvrzení o zaměstnání a dokládání vašich příjmů. Takové potvrzení získáte od Vašeho zaměstnavatele.
Dokument

Potvrzení o státním občanství

Žádost o vydání potvrzení o státním občanství můžete podat u krajského úřadu (v Praze u úřadu městské části Praha 1 až 22) podle místa trvalého.
Dokument

Křestní list (pokud existuje)

Aby jste uzavřeli sňatek v Maroku, musíte doložit víru (jakoukoliv). Obvykle se dokládá potvrzení o křtu nebo přijetí jiné víry.
V případě, že víru nemůžete doložit, je zapotřebí přijmout víru v Maroku před svatbou.
Dokument

Lékařské potvrzení

Toto potvrzení o vašem zdravotním stavu si nechte vystavit přímo v Maroku před sňatkem. Lékařské potvrzení z jiných zemí Maroko neakceptuje. 
* V případě, že jste vdova/vdovec, je zapotřebí také doložit úmrtní list manžela/manželky, který má stejný proces, jako je rodný list. Tento matriční dokument vydává matrika podle místa úmrtí.
* Všechny dokumenty musí být v originále, proto nelze použít jejich notářsky ověřené kopie.

informace
* V Maroku občas informují klienta, že musí doložit dokument povolení ke sňatku z Velvyslanectví České republiky. Takový dokument Velvyslanectví ČR nevydává. Tento dokument je vysvědčení o právní způsobilosti (viz. výše), které již máte vystavené ze české matriky.'
Standardní doba vyřízení všech dokumentů je 10 dní.

Aby mohla být zajištěná apostila na vašich matričních dokumentech (rodný list a vysvědčení o právní způsobilosti), dokumenty musejí být nejprve ověřené na magistrátě nebo krajském úřadě města, kde byly vydané (razítko vyšší ověření), vaše matrika vám sdělí, který úřad vám toto ověření zajistí (magistrát nebo krajský úřad).
V případě, že jsou vaše dokumenty vystaveny v Praze nebo Středočeském kraji, toto vyšší ověření vám zajistíme my.
V opačném případě vám můžeme toto razítko také zajistit my, ale celý proces se protáhne o cca 3 týdny.
Obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme vše správně naplánovat.
Poptat vyřízení dokumentů
zašleme Vám dokumenty poštou

Nejste z Prahy nebo potřebujete vycestovat? Nevadí!

Vaše dokumenty nám můžete zaslat poštou na naší adresu v Praze a stejně tak vám je pošleme zpět na vámi určenou adresu. Spolupracujeme a máme výhodně nasmlouvané ceny s kurýrní společností DHL Express a dokumenty vám můžeme zaslat kamkoliv ve světě.
Pošta
informace
Pokud si potřebujete nechat vystavit dokument na úřadě v ČR (Výpis z rejstříku trestů, matriční dokument nebo jakékoliv potvrzení či výpis) a jste v zahraničí nebo nemáte možnost zajistit si dokument sami, stačí nám zaslat plnou moc s ověřeným podpisem bud' u notáře v ČR nebo na Velvyslanectví ČR v zahraničí a my vše zařídíme za vás. Vzor plné moci vám rádi na požádání zašleme.

Zápis sňatku z Maroka v České republice:

Pro zápis vašeho sňatku z Maroka v České republice, budete potřebovat oddací list z Maroka a rodný list vašeho manžela/manželky vydaný v Maroku. Oba dokumenty musí být zajištěné apostilou v Maroku.

Postup pří zápisu sňatku z Maroka v ČR

1. V Maroku si nechte apostilovat váš Marocký oddací list a rodný list vašeho manžela. Místo, kde vám v Maroku vydají apostilu naleznete zde (v arabském nebo francouzském jazyce),
2. Doručte nám dokumenty, abychom vám zajistili jejích soudní překlad z arabského do českého jazyka českým soudním překladatelem,
3. Hotové dokumenty podáte na vaší příslušné matrice (podle místa trvalého bydliště) spolu s vyplněnou žádostí o zápis manželství do matriky Formulář ke stažení zde.
Upozornění: Matrika po zápisu manželství vám nevrátí oddací a rodný list z Maroka. Pro to doporučujeme podávat notářsky ověřené kopie, nikoliv originály. Notářské kopie vám také rádi zajistíme.

Žádost o zápis manželství z Maroka může podat jeden z manželů nebo někdo z blízké rodiny (sourozenec, rodič, syn/dcera).
Více informací naleznete na stránkách zvláštní matriky v Brně.
* žádost o zápis manželství z Maroka do matriky nemusíte podávat na zvláštní matrice v Brně osobě, vaše matrika (podle místa vašeho trvalého bydliště) dokumenty od vás příjme a zašle do Brna.
Matrika má ze zákona 30 dní na to, aby váš sňatek z Maroka zaregistrovala a vydala vám český oddací list (ovšem ve většině případech to bývá dřív jak 30 dní).

Recenze od naších klientů

5 Stars
Velká spokojenost!
Dlouho jsme hledali pomoc s vyřízením superlegalizace, po dlouhé komunikaci s úřady, ambasádami a jinými “profíky” jsme nějakým zázrakem narazili na Překlady textu… 
Vše vyřízeno rychle, profesionálně a kdybychom na Vás narazili dřív, ušetřili bychom ještě víc času a víc peněz. 
Děkujeme ještě jednou! 🙏🏻
Olga S.
5 Stars
Skvělý servis, lidský přístup a rychlost vyřízení mě velice mile překvapil. 
Pokud budete potřebovat vyřídit překlady a další věci s tím spojené 100% doporučuji.
Petr C.
5 Stars
Tuto firmu velmi doporučuji. 
Příjemná a rychlá komunikace s velmi dobrým přístupem. 
Určitě, když budu něco potřebovat obrátím se znovu.
Klára S.

Poptávka - vyřízení dokumentů za účelem svatby v Maroku

Zajímá vás jakákoliv informace nebo cena apostily a překlad dokumentů do Maroka? Zašlete nám zprávu a odpovíme vám do dvou hodin.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram