+420 774 404 897
info@preklady-textu.cz
Logo Překlady text

Simultánní Tlumočení

Současně mluví řečník a tlumočník překládá

Kdy je třeba simultánní tlumočení?

Simultánní tlumočení se často využívá během kongresů, konferencí, přednášek a dalších podobných akcích. Při déle trvajících událostech bývá vhodné, když se při simultánním tlumočení střídají dva tlumočníci.
Poptat tlumočníka
Soudní překlad

Jak simultánní tlumočení probíhá?

Jako simultánní tlumočení označujeme tlumočení, kdy současně mluví řečník a tlumočník překládá. Tlumočník tedy musí vnímat mluvčího a rovnou překládat do vybraného jazyka. Simultánní tlumočení probíhá dvěma způsoby, a to buď jako kabinové tlumočení nebo jako tzv. šušotáž.
Při kabinovém tlumočení je tlumočník v kabině a překládá klientovi do sluchátek. Kabinové tlumočení se často využívá pro větší skupiny, či na velké mezinárodní akce. Díky tomu, že tlumočení probíhá do sluchátek, se tak jednotliví účastníci neruší.
Šušotáž je oproti tomu způsob tlumočení, kdy je tlumočník hned vedle klienta a šeptem mu překládá. Šušotáž se využívá pouze pro jednotlivce, maximálně malé skupinky. Jeho výhodou je, že nevyžaduje žádnou techniku.

Překlad textu

Kolik stojí simultánní tlumočení?

Vzhledem k tomu, že celkovou cenu za tlumočení ovlivňuje řada okolností, výslednou kalkulaci dodáváme individuálně až po obdržení konkrétní poptávky. Ozvěte se nám a vše s vámi rádi probereme.

Mám zájem o simultánní tlumočení – jaký je postup?

Neváhejte se na nás obrátit se svou poptávkou! Pro simultánní tlumočení máme k dispozici i potřebnou techniku, tudíž se nebudete muset o nic dalšího starat. Rádi s vámi probereme i další detaily týkající se tlumočení. Naši tlumočníci od vás budou určitě potřebovat písemné podklady, aby se mohli na tlumočení připravit. Ty je třeba dodat nejpozději 3 pracovní dny před začátkem samotné akce.
Poptat tlumočníka

Poptávka tlumočení

Zajímá Vás jakákoliv informace nebo cena tlumočníka? Zašlete nám zprávu a odpovíme Vám do dvou hodin.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram